Samsung, İstanbul’da bu yıl ikincisi düzenlenen Uluslararası Samsung Forumda tanıttığı yeni akıllı televizyonuyla televizyon izleme anlayışımıza yeni bit boyut kazandıracak.

Samsung Forum’da bu sene öncelikle Samsung’un satışları ve 2012 beklentileri anlatıldı daha sonra ise yeni ürünler tanıtıldı. Bu ürünler arasında en dikkat çekeni ise ES8000 LED TV oldu. Samsung’un bu yeni televizyonu Akıllı Etkileşim, Akıllı İçerik ve Akıllı Gelişim üçlüsünü bir arada bulunduruyor.

Akıllı Etkileşim: Samsung öncelikle kumanda kullanım devrini sona erdiriyor. Sesimiz ile kontrol edebileceğimiz ES8000 bizlere kullanım kolaylığı sağlıyor. Televizyon Türkçe’nin de aralarında bulunduğu 20 dili tanıyabiliyor. Üzerinde bulunan kamera ile el ve yüz hareketlerimizi tanıyabilen ES8000 bu şekilde de kumanda edilebiliyor. Şık tasarımının yanında 75 inç ekranıyla televizyon keyfimizi arttırıyor. 2D ve 3D görüntü kalitesi oldukça yüksek olan akıllı TV,  daha yüksek renk kalitesini ve yüksek kontrast oranını beraberinde getiriyor. Micro Dimming Ultimate özelliği sayesinde görüntüyü yüzlerce parçaya ayırıp her parça için gerçek zamanlı olarak LED arka ışığını ve video sinyalini ayarlayabiliyor.

Akıllı İçerik: ES8000 kullanıcılarına bir çok uygulama ve oyuna da erişim imkanı sağlıyor. Samsung AllShare özelliği ile bütün akıllı cihazlar arasında uygulama paylaşımı yapılabiliyor. Böylelikle akıllı TV cihazlardaki tüm multimedya içeriklerine ulaşabiliyor. ES8000 TV’niz de oynayabileceğiniz oyunların en popülerlerinden biri ise Angry Birds. Bunun dışında Warner Bros., RHI Entertaintment, Walt Disney ve National Geographic 3D gibi uygulamalara da erişmek mümkün.

Akıllı Gelişim: Samsung on-chip teknolojisiyle daha yeni özellikler çıktığında TV değiştirme gereksinimini ortadan kaldırıyor. Televizyonunuza takacağınız “evolution kit” kartı ile tüm yeni özellikleri televizyonunuza yükleyebiliyorsunuz. Sadece Samsung’un sunduğu bu özellik sayesinde akıllı TV’niz daima güncel kalabiliyor.

Samsung’un bu yeni teknolojisiyle daha yakından tanışmak isteyenler hazırladıkları videoyu izleyebilirler:  http://www.youtube.com/watch?v=5lryRkWCM5k

 

Leave a Reply