Başka Sinema Ön Gösterimlere Devam Ediyor

Kasım ayında hayatımıza girip sinemanın farklı kıyılarına ulaşmamızı, farklı tatlar almamızı sağlayan Başka Sinema yeni yılda da hız kesmeden gösterimlerine devam ediyor. Ankara’daki film festivallerinin evi sayılan Ankara Büyülü Fener’de tek salonla gösterime başlayan Başka Sinema, şimdiyse iki salonla Ankaralı izleyicileri ağırlıyor.

gloria-23-2

2013 Berlin Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan İspanyol yapımı Gloria ocak ayında da Başka Sinema’da gösterilmeye devam edecek.

Başka Sinema’da Aralık ayından kalan filmlerden bazıları devam ediyor. Eğer geçen yıl izlemeyi kaçırdıysanız hala izleyebilme şansınız var. Bu ayın misafirlerine gelecek olursak hepsinin özlemle beklenen filmler olduğunu söyleyebiliriz. 2013 Berlin Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü kazanan İspanyol yapımı Gloria, 2013 Altın Portakal’dan En İyi Film, En İyi Yönetmen ödülleriyle dönen Kusursuzlar, Malatya Film Festivali’nden Jüri Özel Ödülü kazanan FerahFeza, 2013 Berlin Film Festivali’nde En iyi Film Ödülü’nü kazanan Child’s Pose/Çocuk Pozu filmleri bu ay izleyicleriyle buluşuyor. Hangi salonda, hangi film, ne zaman merak ediyorsanız, işte buradan pdf halinde indirebilir ve programa ulaşabilirsiniz:

http://www.baskasinema.com/salonlar/index.asp

21038821_20130911140701416.png-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Yönetmenliğini Reha Erdem’in yaptığı Şarkı Söyleyen Kadınlar vizyona girmeden önce ön gösterimini Başka Sinema ile yapıyor.

Ocak ayı boyunca oynayacak bu filmlerin dışında 15 Ocak‘ta Reha Erdem’in sekizinci filmi Şarkı Söyleyen Kadınlar ön gösterimini yapıyor. Yaklaşık bir ay sonra yani 21 Şubat’ta vizyona girmesi beklenen film, Başka Sinema Konsepti’nin uyguladığı bir etkinlikle ön gösterimini yapıyor. Bütün Başka Sinema salonlarında 15 Ocak’ta ön göstemi olacak filmin konusu ise şöyle:

İstanbul’un adalarından biride muhtemel bir deprem nedeniyle adayı boşaltma kararı alınmıştır. İnsanlar akın akın oradan ayrılırlar ancak küçük bir kesim bu karara uymayarak kalmakta ayak direr. Film, yaşamları farklı engellerle sıkıştırılmış bir grup kadının, inanç, cesaret ve enerji ile hayatın farklı boyutlarına yaptıkları heyecan verici insani serüvenlerine eşlik ediyor.

Farklı tarzıyla ve dikkat çeken filmleriyle Reha Erdem Türk Sineması’nın bel kemiği yönetmenlerinden. Beş Vakit, Kosmos ve Jin’le farklı bir izleyici profili yaratan Erdem’in Şarkı Söyleyen Kadınlar filmi de oldukça merak ediliyor. Başrollerini Binnur Kaya, ve Jin’den tanıdığımız Deniz Hasgüler’in paylaştığı film fragmanıyla da dikkat çekiyor.

İzlemek isterseniz;

 

İzleyince Üzerimizde farklı bir tat bırakacağı gayet açık.

Film Ankara Büyülü Fener Sineması’nda 15 Ocak saat 21:30’da 6. Salonda gösterilecek.

Biletleri gişeden alabilirsiniz.

Keyifli seyirler

 

Leave a Reply