Ankara Bienalini Arıyor: “Ankara Genç Sanat Bienali Forumu”

1-3 Aralık 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Ankara Genç Sanat Bienali Forumuna Cermodern ev sahipliği yapacak. Ülkemizde gerçekleşecek ilk bienal forumu olma özelliğini taşıyan etkinlik, en geniş kapsamıyla küresel kültür olgusu üzerinden Ankara’da, bir genç sanat bienali dinamiğini tartışmayı hedefliyor.

CerModern Sanat Programları Yönetmeni ve Bienal Forumu Genel Koordinatörü Zihni Tümer, 2 gün sürecek etkinlik kapsamında ulusal ve uluslararası pratikleri ve iyi uygulama örneklerini bir tartışma ve öğrenme platformu aracılığıyla bir araya getirmeyi amaçladıklarını dile getiriyor. Etkinliğin önümüzdeki yıllarda Ankara’da gerçekleşmesi planlanan bienaller için bir yol haritası çizme ve format bulma görevi açısından mihenk taşı olarak görülebileceğini de sözlerine ekliyor. Ankara Genç Sanat Bienali Forumu’nun başta sanatçılar, küratörler, genç düşünürler ve sanat kuruluşları olmak üzere tüm Ankaralılara yönelik olduğunu da belirtmemiz gerek.

Sanatçılar, akademisyenler ve kültür sanat alanında çalışan uzmanların katılımıyla bir bienal yapısının tanımlanması ve yol haritasının oluşturulması amacını taşıyan Forum etkinliğinin katılımcıları arasında; 4. İstanbul Bienali küratörü Dr. Rene Block, ZKM Medya Sanatları Müzesi yönetmeni Profesör Franz-Bernhard Serexhe, Prof. Marcus Graf, Prof. Ahmet Gürata, Sanatçı-yazar Andreas Treskeyer, Prof. Tansel Türkdoğan yer alıyor.

CerModern’in yürütücülüğünde gerçekleşecek olan etkinlik Kültür ve Turizm Bakanlığı Genç-Des programı, Goethe Enstitüsü, Hollanda Büyükelçiliği tarafından desteklenmektedir.

 

KAYNAK:

https://www.cermodern.org/ankara-gen%C3%A7-sanat-bienali-forumu.html

Leave a Reply