Amerika’nın En İyi Aşçısı Bir Bilkentli: Engin Onural

İşletme Bilgi Yönetimi 2005 mezunumuz Engin Onural Amerika’da çok büyük bir başarıya imza attı. Bilkentli suşi ustası Engin Onural, ABD genelinde yılın en iyi aşçılarını sıralayan yayın kuruluşu “Best Chefs America” 2015 listesinde ilk sırada yer aldı.

chef-engin-onural-best-chefs-america-the-venue-palm-springs-california-sushi-image-350x350

Onural, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ödülün kendisi için özel bir yeri olduğunu belirterek, “10 senedir bu sevdanın peşinde gece-gündüz çalışıyorum. Bu ödülün benim için çok özel ve ayrı bir yeri var. Kendimi her zaman Türkiyemin gönüllü kültür elçisi olarak görmüşümdür. Bugüne kadar elimden geldiğince ülkemi en iyi şekilde temsil ettiğime inanıyorum” dedi.

Bu ödülün kendisini daha da motive ettiğini belirten Engin Onural,  “Bundan sonra daha da iyi olmam gerek. Müthiş motive edici” ifadesini kullandı.

2011, 2012, 2013, 2015 yıllarında Los Angeles yakınlarında bulunan restoranı The Venue’nun “En İyi Suşi Restoranı” ödülüne sahip olduğunu belirten Engin Onural 2016’da da bu ödülü almayı umduklarını vurguluyor.

Bize bu gururu yaşatan mezunumuz ve Amerika’nın en iyi aşçısı olan Engin Onural’i bu başarısından dolayı kutluyor ve güzel haberlerinin devam edeceğini temenni ediyoruz.

 

Leave a Reply

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu