Hobi Yaşam

TARİHİNİN UNUTULMAZLARINDAN: LÜKÜS HAYAT

İlk yazılıp, sahnelendiği 1930’lu yıllardan bu zamana kadar şarkıları ile dilden dile dolanan tarihinin unutulmazları arasına giren Lüküs Hayat bu sezon ilk defa Ankara Devlet Tiyatrosunda sahnelenmeye başladı. Her ne kadar şu an Korona virüsü nedeni ile tiyatro sahnelerine ve daha pek çok etkinliğe gitmeye ara vermemiz gerekse ve sahneler kapalı olsa da umuyorum ki
Devamı

Tayland Notları 2: Fuhuş

Tayland, Uzakdoğu Asya’nın en renkli gece hayatına sahip ülkelerinden biri. Birçok kişi Tayland’ı sadece bu amaçla ziyaret ediyor. Tayland bu durumu, rengarenk caddelerin ve uyumayan sokakların ötesine taşıyor: Ülkedeki birçok gece kulübünün ve yaygın masaj kültürünün sonu “fuhuş” olarak adlandırılabilecek faaliyetlere varıyor. Bu sebeple de hemen hemen her ülkede bulabileceğiniz eğlence anlayışının biraz dışına çıkıyor.
Devamı

Stockholm Nobel Müzesi

İsveç denince aklımıza ilk gelen şehir doğal olarak Stockholm oluyor; ülkenin başkenti ve en büyük şehri olan Stockholm müzeler ve tarihi yerler açısından oldukça zengin bir şehir. Müzelerin, sarayların ve kiliselerin çoğu ise Gamla Stan adasında bulunuyor. Gamla Stan, Stockholm’ün Ortaçağ’dan günümüze gelmiş şehir merkezi. Aslında bir ada olsa da, köprüler sayesinde yürüyerek ulaşmak mümkün.
Devamı

Yazıcı Tamiri Sigma Defence Ankara Kız Yurdu