Öğrenci Konseyi 28-29 Ekim Cumhuriyet Kupası! Kampüs

Öğrenci Konseyi 28-29 Ekim Cumhuriyet Kupası!

Bilkent Üniversitesinde gelenekleşen ve her yıl gerçekleşen 28 Ekim Cumhuriyet Koşusu’ndan haberi olmayanımız var mı? Bu yıl, Öğrenci Konseyi yıllardır süregelen bu geleneğin üstüne yeni birşey ekliyor ve iki gün gün boyunca çeşitli turnuvalarla Bilkentlilerin çok keyifli iki gün geçirmesini amaçlıyor. Peki bu iki günde bizleri neler bekliyor?

28 Ekim tarihinde geleneksel kampüs koşumuz saat 11’de başlayacak. Koşudan sonra ise festivalimiz başlıyor! Öğrenci Konseyi tarafından yoğun bir çalışmanın ardından hazırlanan bu festivalde, öğrencilerin bu iki günde spor yaparak keyifli zamanlar geçirmesi amaçlanıyor. Festivalde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları ve DJ performansı da olacak. Cumhuriyet Kupasında bizi bekleyen spor etkinlikleri ise şöyle: kafes futbolu, basketbol, masa tenisi ve voleybol. Bu branşlarda mini turnuvalar düzenlenecek, fakat aynı zamanda yoga ve poundfit seansları da yapılacak.

Bahsettiğimiz bu güzel etkinliklerin yanı sıra judo ve Amerikan futbolu gibi çeşitli spor dallarında gösteriler de bizi bekliyor. Öğrenci Konseyi, Bilkentlilerin çeşitli spor dallarına olan ilgisini arttırmak için böyle bir etkinlik düşünmüş.

Turnuvaya katılmak isteyenler Basketbol ve Kafes Futbolu için 3’er kişilik, Voleybol için ise 4’er kişilik takımlarını hazırlasın! Masa Tenisi müsabakasına bireysel katılımın olacağı turnuvalarda, öğrencilere katıldıkları her etkinlik için 10’ar GE250/251 puanı yüklenecek.

Bütün Bilkentlilere dolu dolu eğlenebilecekleri bir festival dileklerimizle!

İlgili Yazılar