TRIN Bölüm Temsilcisi Adayıyla Konuştuk: Dilara Keçeli Kampüs

TRIN Bölüm Temsilcisi Adayıyla Konuştuk: Dilara Keçeli

Merhabalar, sizi tanıyabilir miyiz?

Merhaba, ismim Dilara Keçeli. Mütercim Tercümanlık bölümü ikinci sınıf öğrencisiyim, aynı zamanda Uluslararası İlişkiler bölümünde yan dal yapıyorum. Bilkent Üniversitesi’ne 2014 yılında girdim, bir sene Fransızca hazırlık okuduktan sonra bölüme geçtim. İleri derecede İngilizce ve Fransızca, orta derecede İtalyanca biliyorum. Bölümümüzün kulübü olan Bilkent Çeviri Topluluğu’nda Sekreter ve yine kulüp çatısı altında Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı ile yürüttüğümüz Erasmus+ projelerinin koordinatörüyüm. Bir yıldır da GazeteBilkent’te Kültür-Sanat biriminde yazarım.

img_5440

Neden bölüm temsilciliğine aday oldunuz?

Mütercim Tercümanlık bölüm temsilciliğine aday olmak için birkaç sebebim vardı aslında. Öncelikle kulüp bünyesinde bulunmam sebebi ile Öğrenci İşleri ve Rektörlük ile birçok kez iletişim kurma fırsatı elde ettim. Bölümümüzdeki değerli hocalarla da iletişimimiz çok iyi. Aynı zamanda bölümümüze sağlanmış ödeneklerini artırmak, vize ve final haftalarının daha rahat geçmesini sağlamak, bölümdeki arkadaş ve ileride meslektaşım olacak kişilerin şikayet ve taleplerini iletmek için iyi bir seçim olduğumu düşünüyorum. Yukarıda bahsettiğim projelerde okulun da desteğini alıp arkadaşlarımın katılımını artırmayı amaçlıyorum. Bir de, Öğrenci Konseyi’nin –politik veya apolitik– herhangi bir grup ya da kurumun tekelinde olmaması gerektiği ve her kişi ve kesimin talebin özgürce iletilmesi ve yine aynı şekilde kişilerin özgürce temsil edilmesi taraftarıyım.

img_5441

Oy verecek arkadaşlara buradan nasıl seslenmek istersiniz?

Oy verecek arkadaşlarıma oy vermeden önce detaylıca düşünmelerini öneriyorum. Öğrenci Temsilciliği ciddi bir mevkidir ve kendilerini temsil etmeleri için seçtikleri kişinin bu işe uygun olması gerekir. Bu bağlamda, böyle seçimlerde adaylar hakkında gözetilmesi gereken kriterler vardır. Kendilerinin en doğru kararı vereceğini biliyorum ve seçilmemem durumunda dahi seçilen kişi ile elimden geldiğince çalışarak kendilerine yardımcı olmaktan vazgeçmeyeceğimi bildirmek istiyorum.

img_5439

Sizinle iletişime geçmek isteyen arkadaşlarımız size nereden ulaşabilirler?

Benimle iletişime geçmek isteyen arkadaşlarım bana istedikleri zaman bölümde ulaşabilirler. Kendilerine seçimler dışında bölüm, yan dal, kulüpler hakkında yardım etmekten memnuniyet duyarım. Bana ulaşmak için dilara.keceli@ug.bilkent.edu.tr adresinden mail atabilir ya da 05354527537 numaralı telefondan arayabilirler. Röportajınız ve vakit ayırdığınız için teşekkür ederim.

İlgili Yazılar