İktisat Bölüm Temsilcisi Adayıyla Konuştuk: Hasan Güler Kampüs

İktisat Bölüm Temsilcisi Adayıyla Konuştuk: Hasan Güler

Merhabalar, sizi tanıyabilir miyiz?

Ben Hasan Güler. 1994 Adıyaman doğumluyum.  İlkokulu Ankara’da Beytepe İlköğretim okulunda, liseyi Adıyaman Anadolu Lisesi’nde okudum. Halihazırda da okulumuzda İktisat öğrencisiyim. Tarihi kurgu,  fantastik kurgu, futbol,  masa tenisi,  klasik müzik, Türk Halk Müziği özel ilgi alanlarım arasında.

whatsapp-image-2016-11-19-at-20-38-08-1

Neden bölüm temsilciliğine aday oldunuz?

2014 yılında düzenlenen seçimde hazırlıktayken, bir arkadaşım için aktif bir şekilde çalışmıştım. Daha o zamandan öğrenci konseyi ve temsilcilikleri hakkındaki her şeyi araştırmaya başlamıştım.  Bölüme geçtiğim günden bu yana da bölümdeki arkadaşlarımla samimi ilişkiler kurmaya çalıştım. Çok güzel bir arkadaş çevresi edindiğime de inanıyorum. Bu güzel ilişkileri akademik kadro ve okul yönetimi arasında temsil etmek benim için büyük bir şeref olacaktı. Müşerref olabilmek adına yani arkadaşlarımızı daha iyi temsil edebilmek için,  her türlü taleplerini karşılayabilmek için İktisat bölüm temsilciliğine aday oldum. whatsapp-image-2016-11-19-at-20-38-08

Bize projelerinizden kısaca bahseder misiniz?

Bu yola çıkarken bölümdeki arkadaşlarımızla bir araya geldik ve İktisat öğrencilerinin problemlerini ve bu problemlerin çözümlerini istişare ettik. Bu noktada, hedeflerim ve projelerim arasında öncelikle bu temsiliyeti en üst seviyeye taşımak var. Buna ek olarak dünyaca ünlü akademisyenler ve firmaları İktisat öğrencileriyle daha sık buluşturma niyetindeyim. Söyleşiler,  case çalışmaları, paneller ve benzeri etkinlikler temel hedeflerim arasında. Ayrıca İktisat öğrencilerinin kanayan iki yarası var ki bunların çözümünün elzem olduğunu düşünüyorum. Fakültedeki internet erişiminin kötülüğü ve çalışma alanlarının azlığı herkesin muzdarip olduğu bir durum.  Özellikle çalışma alanlarına vurgu yaptığım anda insanlar oy vereceklerini ve destekleyeceklerini söylüyor. Ayrıca ben irregular öğrenci olduğum için ne tür sıkıntılar çektiklerini çok iyi biliyorum.  Hem sınav tarihlerinin düzenlenmesi, hem de fazladan section açılması için çaba sarf edeceğim. Benim en çok önem verdiğim nokta ise İktisat öğrencileri arasındaki sosyal birliktelik.  Bu noktada da fikirlerim var hatta bunun altyapı çalışmalarını başlattım.
whatsapp-image-2016-11-19-at-20-36-13

Oy verecek arkadaşlara buradan nasıl seslenmek istersiniz?

Propaganda sürecinde kendimize So Far So Good? sloganını seçtik.  Tarık Hoca’nın meşhur sözü.  Arkadaşlarımız çok beğendi.  Burada aslında her şeyin yolunda olmadığını ima ediyoruz.  Bütün sorunları çözmek adına tüm iktisatçıların oylarını bekliyorum.

Sizinle iletişime geçmek isteyen arkadaşlarımız size nereden ulaşabilirler?

Astığımız afişlere ve dağıttımız ilanlarda iletişim bilgilerini belirttik zaten. Mail yoluyla ulaşmak isteyenler için hasanguler02@yandex.com
Sosyal medya üzerinden takip etmek isteyenler /hasanguler02 uzantısından takip edebilirler. Ayrıca telefon numaram 5445851435. Buradan ulaşmak isteyen arkadaşlar için de her zaman müsaitim.

whatsapp-image-2016-11-19-at-20-38-08-1

İlgili Yazılar